درباره ما

به نام آنکه جان را فطرت آموخت  

   "... پاس دلخواه خداوند را و سپاس نان و نمک وی را ..."   

  از سال های دور زمزمه های دلنشین و نوازش های زیبای آهنگ تولید بستنی از گوشه و کنار شهر تبریز به گوش می رسید و برای عموم اهالی شیرین پسند این دیار فراخ ، مژده ای مسرت بخش و شادابی ، طراوت و تازگی جدیدی را نوید میداد و آن چیزی نبود جز عطر و بوی بستنی حیدربابا که در ابتدا بنام "بستنی وحدت" تولید و عرضه میشد ولی بعدها به دلیل علاقه وافر به آذربایجان ، به "بستنی حیدربابا" تغییر نام داده شد . بستنی حیدر بابا در سال 1358 هجری شمسی در محله ای به نام چوستدوزان(در زبان فارسی معادل کفش دوزان) واقع در خیابان استاد محمد تقی جعفری (ره ) توسط آقایان حاج محمد باقر و بهروز شمسعیلزاده بنیانگذاری گردید و از همان اوایل ، همت و تلاش همه جانبه و پر شور برادران شمسعلیزاده (آقایان بهروز ، پرویز ، صمد و ابراهیم شمسعلیزاده) باعث شد تا نام بستنی حیدر بابا در اقصی نقاط کشور پر آوازه شود . در آن زمان تولید بستنی بصورت کارگاهی در داخل شهر تبریز بود و مدیریت بستنی حیدر بابا توانست با تولید انواع بستنی های چوبی شیری ، چوبی یخی ، لیوانی و نانی (قیفی) و بستنی زمستانی بصورت نیمه اتوماتیک در طعم های متنوع و با کیفیت ممتاز ، رضایت مشتریان خوش ذائقه خود را بدست آورد .

  این چرخه تولید و چالشها ادامه داشت تا اینکه در سایه تلاشهای روز افزون ، در سال 1373 این فعالیت ها در سطح کارخانه ای و صنعتی تحت شرکتی بنام بستنی پاستوریزه شیرین شکر در شهرک صنعتی شهید سلیمی تبریز گسترش یافت و این شرکت با عنوان اولین کارخانه تولید کننده بستنی پاستوریزه و هموژنیزه با استفاده از دستگاه های تمام اتو ماتیک در آذربایجان شروع به فعالیت نمود و به تدریج در سایه مدیریت کار آمد و تلاش پرسنل با تجربه و شایسته موفق به ارتقاء سطح کیفی و کمی کحصولات تولیدی شده که تلاشها همچنان ادامه دارد . شایان ذکر است که مجموعه بستنی حیدر بابا عنوان اولین دارنده نشان استاندارد ملی ایران در صنعت بستنی سازی آذربایجان را در لیست افتخارات خود داراست.ضمن اینکه بستنی حیدر بابا از پیشروان این صنعت در تولید بستنی نانی فانتزی بنام "بستنی شان عسل" و بستنی لیوانی مجلسی (معروف به بستنی چهار گوش) در سطح ایران می باشد .

  این شرکت در راستای رسیدن به اهداف توسعه ای خود از سال 1383 اقدام به تاسیس شرکتی جدید بنام شرکت لبنیات پاستوریزه شیرین لبن آذر نموده است که در آینده نزدیک شاهد راه اندازی این مجموعه و تولید انواع محصولات لبنی خواهیم بود. انشاءا ... ضمن سپاسگزاری از حسن انتخاب شما ، منتظر دریافت پیشنهادات و انتقادات سازنده شما عزیزان هستیم تا مارا در بهبود هرچه بیشتر کیفیت محصولات تولیدی یاری فرمائید. خداوندا مرا آن ده که آن به .

در پایان با الهام از کلام استاد جبران خلیل جبران از خداوند می خواهیم :
      "پروردگارا
            به ما آرامش ده
                 تابپذیریم آنچه را که نمی توانیم تغییر دهیم  

           دلیری ده
                 تا تغییر دهیم آنچه را که می توانیم تغییر دهیم  

          بینش ده
               تا تفاوت این دو را بدانیم  

        ما را فهم ده
             تا متوقع نباشیم دنیا و مردم آن مطابق میل ما رفتار کنند ."